2008 წლის აგვისტოში დაღუპულთა სახელობითი სია (თავდაცვის სამინისტრო)

სულ: 169
მათ შორის: ოფიცერი: 22
კაპრალი/სერჟანტი: 137
რიგითი: 1
რეზერვისტი: 9
სამოქალაქო პირი: 1


1. კაპიტან-ლეიტენანტი ჭიტაძე თეიმურაზ თამაზის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
2. კაპრალი დათუაშვილი ზვიად რევაზის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
3. კაპრალი ფიჩხაია თემურ გოგის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
4. კაპრალი ღვინჯილია გიორგი ნუგზარის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
5. კაპრალი ბარბაქაძე ზვიად ზურაბის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
6. კაპიტანი ბალხამიშვილი ალბერტ უშანგის ძე – სამხედრო-საჰაერო ძალები
7. სერჟანტი დევნოზაშვილი ნოდარ ეფრემის ძე – სამხედრო-საჰაერო ძალები
8. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი ნანუაშვილი გიორგი ჯიმშერის ძე – სამხედრო-საჰაერო ძალები
9. კაპრალი ბასილაძე ბადრი გიორგის ძე – სამხედრო-საჰაერო ძალები
10. ვადიანი ს/მ გურჩიანი სამსონ ფრიდონის ძე – სამხედრო-საჰაერო ძალები
11. კაპრალი ტრაპაიძე შალვა გურამის ძე – I ქვეითი ბრიგადა
12. კაპრალი თაყაძე ვიტალი ილიას ძე – I ქვეითი ბრიგადა
13. კაპრალი ბეკურაშვილი მამუკა გოჩას ძე – I ქვეითი ბრიგადა
14. ლეიტენანტი ხურციძე შოთა ოლეგის ძე – I ქვეითი ბრიგადა
15. კაპრალი შაინიძე ასლან ჯემალის ძე – I ქვეითი ბრიგადა
16. კაპრალი ნიკიტინი თამაზ ედუარდის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
17. უმცროსი სერჟანტი ფანცულაია მამია თამაზის ძე – II ქვეითი ბრიგადა

18. კაპრალი თეფანია ლევან ოთარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
19. უმცროსი სერჟანტი დიასამიძე ედნარ დურსუნის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
20. კაპრალი ჯაილოვა დიმიტრი ოთარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
21. კაპრალი ბოკუჩავა თემურ ტარიელის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
22. კაპრალი სამაკაშვილი მამუკა ნუგზარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
23. კაპრალი შაინიძე ამირან ნოდარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
24. კაპრალი აბაშიძე მალხაზ ილიას ძე – II ქვეითი ბრიგადა
25. კაპრალი ბალაშვილი ზურაბ გივის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
26. კაპრალი დვალიშვილი მიხეილ დავითის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
27. კაპრალი ბერიძე თეიმურაზ ბეჟანის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
28. კაპრალი შეყლაშვილი ილია ვაჟას ძე – II ქვეითი ბრიგადა
29. უმცროსი სერჟანტი თურმანიძე ფრიდონ გიორგის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
30. სერჟანტი შაინიძე ვაჟა ნოდარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
31. უმცროსი სერჟანტი გელდიაშვილი ანზორ ვახტანგის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
32. უმცროსი სერჟანტი კოხრეიძე ლევან რეზოს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
33. უმცროსი სერჟანტი ონიანი ალექსანდრე ვალოდის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
34. კაპრალი წულაძე რუსლან ვილორიკის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
35. კაპრალი ფორჩხიძე ნიკოლოზ ჯონდოს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
36. კაპრალი კუპატაძე შმაგი როლანდის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
37. კაპრალი კაცაძე ზვიად სერგოს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
38. უმცროსი სერჟანტი გაბუნია ილია ივანეს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
39. კაპრალი ჯანელიძე ირაკლი ვაჟას ძე – II ქვეითი ბრიგადა
40. კაპრალი ბარამია მარლენ ტარიელის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
41. სერჟანტი მელქაძე ლევან თამაზის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
42. კაპიტანი ლაგურაშვილი ლერი თენგიზის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
43. კაპრალი მანძულაშვილი ლევან ოლეგის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
44. კაპრალი წილოსანი ემზარ შუქრის ძე- II ქვეითი ბრიგადა

45. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი კაკაურიძე ფელიქს მიტუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა
46. კაპრალი ზოიძე რომანი ლევანის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
47. კაპრალი კოშაძე კახა აკაკის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
48. უმცროსი სერჟანტი გოგნაძე ვალერი სულიკოს ძე- II ქვეითი ბრიგადა
49. უმცროსი სერჟანტი ეფაძე ზურაბ ავთანდილის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
50. კაპრალი ტატუაშვილი გიორგი ზაურის ძე – III ქვეითი ბრიგადა

51. კაპრალი ზაზაშვილი ალექსანდრე პავლეს ძე – III ქვეითი ბრიგადა
52. კაპრალი გიგუაშვილი მალხაზ თამაზის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
53. კაპრალი ქამაშიძე ავთანდილ იოსების ძე – III ქვეითი ბრიგადა
54. კაპრალი ხარჩილავა კობა რევაზის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
55. კაპრალი ბალახაშვილი არტემ გურამის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
56. უმცროსი სერჟანტი თუთისანი მერაბ მურმანის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
57. კაპრალი ციცქიშვილი ვალერი რეზოს ძე – III ქვეითი ბრიგადა
58. კაპრალი გოგორიშვილი გიგა ტიტეს ძე – III ქვეითი ბრიგადა
59. უმცროსი სერჟანტი სმირნოვი ვასილი იურის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
60. უმცროსი სერჟანტი კოპალიანი პაატა ჯეირანის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
61. უმცროსი სერჟანტი ბრეგაძე ფრიდონ ავთანდილის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
62. უფროსი ლეიტენანტი ახობაძე მერაბ ტარიელის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
63. კაპიტანი სერგია კობა იურის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
64. კაპიტანი კირაკოზაშვილი გიორგი ოთარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
65. მაიორი დოლიძე შალვა ზაურის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
66. სერჟანტი მგალობლიშვილი ფილიპე ჰამლეტის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
67. უფროსი ლეიტენანტი ბაბუციძე ილია გიორგის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
68. უფროსი ლეიტენანტი ნადარეიშვილი გიორგი გენადის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
69. ლეიტენანტი ბარდაველიძე ალია მერაბის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
70. კაპრალი დევდარიანი ლევან ცაგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
71. კაპრალი ბაზაძე ირაკლი ომარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
72. კაპრალი თენიეშვილი ზაურ ჯუმბერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
73. კაპრალი ლომიძე ავედიკ ვახტანგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
74. კაპრალი ყალაბეგიშვილი ნიკა გაბრიელის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

75. კაპრალი ჯიქია დავით დაზმერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
76. კაპრალი დადვანი საბა შამილის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
77. კაპრალი ირემაძე მურთაზ გურამის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
78. კაპრალი გზირიშვილი ვახტანგ ბადრის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
79. კაპრალი დვალიშვილი დავით რობერტის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
80. კაპრალი დოიჯაშვილი ონისე ლევანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
81. კაპრალი მჟავანაძე რაულ ასლანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
82. კაპრალი ჩადუნელი დევი ჯონდოს ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
83. კაპრალი ქარჩავა გოგიტა ნუგზარის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
84. კაპრალი მახარაშვილი ზაურ მურმანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
85. კაპრალი წურწუმია კობა ამირანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
86. კაპრალი ჯავახიშვილი გიორგი გენადის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
87. კაპრალი ღვინიაშვილი სოსო თენგიზის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
88. კაპრალი ბერიკაშვილი გიორგი მიხეილის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
89. კაპრალი დავითაშვილი ვლადიმერ უშანგის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
90. კაპრალი იოსებიძე ლევან შუქურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
91. კაპრალი ახალკაცი რეზო გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
92. კაპრალი აბრამიშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
93. უფროსი სერჟანტი ფერაძე ზაზა თენგიზის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
94. უმცროსი სერჟანტი სოფრომაძე უშანგი ომარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა
95. მაიორი ჭედია გელა გივის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
96. სამედიცინო სამსახურის სერჟანტი ჭელიძე მერაბ თამაზის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
97. კაპრალი ღვინიაშვილი გიორგი თენგიზის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
98. კაპრალი მამალაძე ამირან გურამის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
99. კაპრალი ტოროშელიძე ჯიმშერ იაშას ძე – საინჟინრო ბრიგადა

100. კაპრალი მურადაშვილი გიორგი პაატას ძე – საინჟინრო ბრიგადა

101. სერჟანტი ახალკაცი ზაზა ბეგლარის ძე – საინჟინრო ბრიგადა
102. პოლკოვნიკი ელიზბარაშვილი დავით ვალიკოს ძე – საინჟინრო ბრიგადა
103. უფროსი სერჟანტი ბერიანიძე არჩილ ვახტანგის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
104. სერჟანტი ბადრიაშვილი გიორგი ნოდარის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
105. უფროსი სერჟანტი მელიქიძე თამაზ არდიკოს ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
106. კაპრალი კვალიაშვილი ივანე მალხაზის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
107. კაპრალი განჯელაშვილი ვასილ გივის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
108. კაპრალი რომელაშვილი გიორგი ირაკლის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
109. კაპრალი დოთიაშვილი ზაზა ზაურის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
110. კაპრალი კურდღელაშვილი ჯიმშერ ელგუჯას ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
111. კაპრალი მამუკაშვილი გიორგი ვალერის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
112. კაპრალი კვირიკაშვილი ზაქარია იოსების ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
113. სერჟანტი ინაური ელგუჯა ნოდარის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
114. კაპრალი ურიგაშვილი ზურაბ თამაზის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
115. კაპრალი მეხატურიშვილი იოსებ გურამის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
116. კაპრალი მიჩიტაშვილი მზეჭაბუკ ტარიელის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
117. კაპრალი ერაშვილი რამაზ გურამის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
118. კაპრალი წულაია გიზო გულივერის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

119. კაპრალი ელიკაშვილი ივანე ნუგზარის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
120. უფროსი სერჟანტი მაკრახიძე გოგიტა გურამის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
121. კაპრალი ქარელი ოთარ პაატას ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
122. სერჟანტი ცერცვაძე მიხეილ ქიშვარდის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
123. კაპრალი შაინიძე გიორგი დავითის ძე – ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი
124. უმცროსი სერჟანტი ასლანიძე ომარ ლეოს ძე – ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი
125. სერჟანტი თავგორაშვილი კახაბერ გიორგის ძე – სპეციალური ოპერაციების დაჯგუფება
126. ს/პირი რაზმაძე ამირან ავთანდილის ძე – ჯარების ლოგისტიკური უზრუნველყოფის დეპარტამენტი
127. რეზერვისტი ხურცილავა დათა ბესიკის ძე – ეროვნული გვარდია
128. რეზერვისტი ჭითანავა გოგა ტარიელის ძე – ეროვნული გვარდია
129. რეზერვისტი კიკალეიშვილი ოთარ ბახვას ძე – ეროვნული გვარდია
130. რეზერვისტი გაბუნია შალვა ემზარის ძე – ეროვნული გვარდია
131. რეზერვისტი ბერაია გოგა რევაზის ძე – ეროვნული გვარდია
132. რეზერვისტი იოსავა მიხეილ ბესიკის ძე – ეროვნული გვარდია
133. რეზერვისტი ჭოჭუა ლევანი მძლავრის ძე – ეროვნული გვარდია
134. რეზერვისტი მორბედაძე ირაკლი ოთარის ძე – ეროვნული გვარდია
135. რეზერვისტი ბოჭოიძე ზაზა სავლეს ძე – ეროვნული გვარდია
136. კაპრალი ბლიაძე დავით ბუხუტის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
137. კაპრალი ქამაშიძე ტარიელ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
138. ლეიტენანტი მამისაშვილი რეზო გელას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
139. კაპრალი წიქარიშვილი გიორგი ზაზას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
140. კაპრალი ჭაღალიძე თენგიზ შოთას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

141. კაპრალი გლუნჩაძე ზაზა თენგიზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
142. კაპიტანი ყულოშვილი ერეკლე მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
143. კაპიტანი თანდაშვილი ალექსანდრე დიმიტრის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
144. კაპრალი გოროზია სერგეი კონსტანტინეს ძე-IV ქვეითი ბრიგადა
145. კაპრალი მიდელაშვილი ლევანი ავთანდილის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
146. სამედიცინო სამსახურის უმცროსი ლეიტენანტი ბეგიაშვილი ზურაბ თემურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
147. უმცროსი სერჟანტი ანწუხელიძე გიორგი ზაურის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
148. კაპრალი ქათამაძე გიორგი შირინის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
149. უფროსი ლეიტენანტი მელია სერგო თამაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
150. უმცროსი სერჟანტი მებაღიშვილი გელა მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

151. კაპრალი ბეჟუაშვილი იოსებ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
152. უფროსი სერჟანტი ნაჭყებია ზურაბ სერგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
153. კაპრალი ხუბულური კახაბერ ირაკლის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
154. კაპრალი უგრეხელიძე რომან გრიგორის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
155. კაპრალი ჭონიშვილი ოლეგ სერგოს ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
156. კაპრალი რომელაშვილი გელა მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
157. კაპრალი ბერანძე ბადრი ოთარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა
158. კაპიტანი ჯოჯუა გიორგი თეიმურაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
159. უმცროსი სერჟანტი დანელია გოჩა გურამის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
160. უფროსი ლეიტენანტი ნატროშვილი ალექსი გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
161. კაპრალი ხაიკაშვილი შმაგი ამირანის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
162. უფროსი სერჟანტი თიგიშვილი გელა ვაჟას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
163. კაპიტანი ჯიშკარიანი ვეფხვია გიგუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა
164. ლეიტენანტი რომელაშვილი გიორგი მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
165. კაპრალი ბირთველიშვილი ზაზა თამაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
166. კაპრალი ალავერდაშვილი რეზო გოჩას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
167. სერჟანტი ტურაშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
168. კაპრალი ნოზაძე შმაგი გუგულის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
169. კაპრალი სუხიტაშვილი ოთარ დიმიტრის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

170. სერჟანტი ზურაბ ტურაშვილი - 2007 წლიდან მსახურობდა შეიარაღებულ ძალებში

კომენტარი